Optima program księgowy - dlaczego warto w niego zainwestować?

Optima program księgowy – dlaczego warto w niego zainwestować?

Wybór programu księgowego nie powinien być kwestią przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim mowa o intuicyjności, jak również funkcjonalności. Z pomocą przychodzi program księgowy Comarch, który spełnia wszystkie te wymogi. Sprawdźmy więc, o jakich funkcjach mowa i dlaczego warto jest się nim zainteresować. 

1. Optima program księgowy
2. Wprowadzanie do rejestrów VAT – jakie moduły wchodzą w skład programu?
3. Generowanie przeszacowania walut

Optima program księgowy, czyli Comarch ERP Optima, to najbardziej popularny program dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom. Nie ma znaczenia w której branży prosperują. Moduły z których się składa są dedykowane każdemu obszarowi biznesu. W praktyce mowa m.in. o sprzedaży, płacach, fakturach, jak również handlu z magazynem. To sprawia, że jego korzystanie z niego jest szalenie pomocne w prowadzeniu codziennych działań. Nic więc dziwnego, że tak wiele biur rachunkowych, jak również doradców podatkowych korzysta właśnie z niego. 

Comarch erp optima – to hasło przyciąga przedsiębiorstwa zainteresowane programem i nie ma w tym kwestii przypadku. Comarch Optima, a dokładniej System ERP Optima jest dostępny zarówno w modelu stacjonarnym, jak również abonamentowym (w chmurze). Przy stałej opłacie abonamentowej mamy dostęp do oprogramowania, które wspiera zarządzanie online przedsiębiorstwem. Można to robić za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Warto bliżej przyjrzeć się takiemu rozwiązaniu jak moduł Comarch ERP Optima, który dla wielu właścicieli biur rachunkowych, biur doradztwa podatkowego czy też kancelarii prawnych. Dzięki niemu możemy pracować nie na jednej, a wielu bazach w tym samym czasie. To z kolei bardzo prosta droga do tego, aby obsługa klienta funkcjonowała z jeszcze większą płynnością.

Trzeba mieć na uwadze to, że Comarch ERP umożliwia przeprowadzanie wielu typów rozliczeń, w tym m.in. deklaracji podatkowych, prowadzenie ewidencji kadr, jak również obliczanie wynagrodzeń pracowników. Ponadto otrzymujemy w pakiecie dostęp do najnowszych aktualizacji systemu, zgodnych z obowiązującymi normami prawnymi, kursami walut czy też najważniejszymi wskaźnikami.

Nie bez znaczenia pozostaje także to, że takie działania jak np. automatyczne rozliczanie przelewów bankowych w sposób seryjny pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. To duży krok w stronę profesjonalnej obsługi większej liczby klientów – bez obaw o popełnienie błędu.

Praca z programem Comarch ERP Optima to większa wydajność pracy, jak również redukcja kosztów. Ponadto pozwala osiągnąć wysoki poziom wygody, niezależnie od tego, czy w grę wchodzi prowadzenie pełnej ewidencji VAT czy też innego rodzaju operacje księgowe. Program pozwala także w bardzo szybki sposób wprowadzać do rejestru VAT faktur w wersji papierowej, np. z pomocą skanera czy też aparatu fotograficznego z dostępem do internetu.

Program Optima pozwala także na skorzystanie z funkcji przeszacowania walut. To nic innego jak proces, w którym dochodzi do wyceny aktywów w duecie z pasywami, które wyrażone są w obcych walutach. W grę wchodzą różnice kursowe, które obliczane są na podstawie sald wybranych kont – zazwyczanj na koniec miesiąca czy też kwartału. W przypadku gdy program obliczy różnicę kursową, dochodzi do predekretacji różnicy w kursie, dzięki czemu możliwe jest zaksięgowanie dokumentów. Nie trzeba się jednak martwić o budowanie dedykowanego schematu. 

To wszystko sprawia, że zainteresowanie programem nie słabnie i nieustannie wzrasta. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *